Spike

Spike životopis

15. září 2010 v 20:04 | ♥♥Buffynka♥♥
Básníka Williama (kvůli svým básním přezdívaný Krvelačný či Krvavý) žijícího s matkou, si vyhlédla Drusilla a udělala z něj upíra, který si začal říkat Spike. Chtěl svou věčnost prožít společně s Dru a svou matkou, proto z ní udělal upíra, ale tím do ní přenesl zlého démona. Už to nebyla matka, kterou tolik miloval a proto ji zabil.
Původně řádil v partě a Angelusem, ale později se s pološílenou Drusillou osamostatnili. Spike zabil 2 přemožitelky a chystal se i na Buffy Summers, která byla nově zvolena a žila v městečku Sunnydale. Buffy ale byla velmi silná a chytrá, takže se mu ji zabít nedařilo. O to víc toužil po její krvi a snažil se ji dostat.
Za pomoci knížete Drusilly - Angela navrátil Dru rozum (ale ne moc) a poté, co se Angelus rozhodl zničit svět, skrze démona Acathlu, s ní odcestoval. Drusilla ho ale opustila kvůli démonu chaosu.

Když mu ve 4. sérii Iniciativa voperovala čip, tak nemohl zabíjet, ani ubližovat lidem - tudíž ani Buffy. Po nepovedeném vztahu s Drusillou si začal románek s upírkou Harmony a chtě nechtě se zamiloval právě do Buffy. Když se to dozvěděla, začala jím opovrhovat. Když byla vrácena zpět k životu (počátkem 6. série) svěřila se právě Spikovi, že byla v nebi. Aby se vymanila z reality a zapomněla na "okolí" (netuším jaké měla jiné důvody) začala se Spikem spát. Nemilovala ho, ale prostě díky němu zapomínala na vše co j obklopovalo. K rozumu ji přiměl až návrat Rileyho, který jí řekl, ať si najde někoho lepšího. Buffy poté Spika opravdu opustila. Vytvořili si spolu velmi zajímavý vztah. Buffy ho nemilovala, ale velmi jí na něm záleželo. Možná ho ale přece jen milovala... rozhodně se nejednalo o lásku jakou prožila s Angelem... to ví jen ona sama :D Spike pro ni byl naopak ochoten položit život.
Aby jí byl hoden, tak odešel koncem 6. série ze Sunnydale do Afriky, aby mu místní "šaman" - spíše démon pomohl. Dostal duši a částečně zdivočelý se usadil ve sklepě nové Sunnydaleské střední. Buffy ho tam našla a pokusila se mu pomoci. Začal ho trápit čip, který mu byl vložen Iniciativou, a proto mu byl na přání Buffy vyoperován. Hodně ho ovládalo První zlo, ale i přesto se stal součástí týmu - ne ale moc vítaným.


V posledním boji stál po boku Buffy a díky své duši a amuletu, který mu darovala, zachránil svět - kromě Sunnydale a zároveň umřel. Před jeho smrtí mu Buffy říká, že ho miluje...
Buffy "Miluju tě."
Spike: "Ne, nemiluješ. Ale dík, že jsi to řekla."


Za pomoci amuletu, který "přežil" a Angelovi byl Spike opět navrácen k životu. Pokusil se najít Buffy, ale už se nikdy neviděli. Začlenil se do nového týmu Angela, ale to už patří k jinému seriálu... jen tu vkládám ještě poslední obrázek a to ze závěrečného dílu Angela:
 
 

Reklama